Доходността по глобалните облигации се повиши, а акциите продължават да падат в края на седмицата, което подчертава очакванията за по-строга парична политика и забавяща се икономика.
Доларовият индекс се повиши до нов рекорд поради изгледа за увеличение в лихвените проценти с още 1.25% до края на годината. Доходността по 10-годишните държавни облигации достигна най-високото си ниво от повече от десетилетие, а фючърсите върху американските акции паднаха с повече от 1% в Pre-Market търговията.
Goldman Sachs намали целта си към края на годината за S&P 500 от 4300 на 3600, позовавайки се на по-висок лихвен процент от Федералния резерв.
Инвеститорите се насочват към кеша и избягват почти всеки друг клас активи, тъй като песимизма се е увеличил най-много от глобалната финансова криза до сега.
Волатилността при облигациите и на forex пазара е исторически по-висока от волатилността при акциите:

Пазарите се приспособяват към новата реалност, след като Фед повиши лихвените проценти със 75 базисни пункта тази седмица и вдигна прогнозите за това къде ще бъде основният лихвен процент през тази и следващата година. Прогнозите сочат надолу поради нарастващите шансове за рецесия. Засилващата се борба на Фед срещу инфлацията засяга всички активи, а инвеститорите се питат защо да купуват сега, щом активите могат да поевтинеят още. Изглежда трудно да се избяга от такова интензивно темпо на затягане.
В окупираните от Русия части на Украйна започват референдуми, обявиха руските медии. Запада и Украйна твърдят, че те са измама и Русия ги използва като начин да анексира територия. Опасенията са, че след като територията стане част от Русия, държавата ще обяви, че собствената й територия е атакувана от запад, което може да се превърне в отворена война с Европа. В същото време дълги опашки се формират на границите, след като страната обяви, че мобилизира 300 000 бивши военни. Ситуацията се нагнетява точно преди зима на енергийна криза и рецесия в Европа, а и в света. Пазарите отразяват новините с очевиден страх. Силно покачване на долара спрямо останалите валути и сериозни спадове при основните индекси на глобално ниво.
Предстои…
Пазарите ще се съсредоточат върху встъпителните бележки на председателя Джером Пауъл на събитието Fed Listens в 21:00 часа. след като централната банка даде най-ясния сигнал досега, че е готова да толерира рецесия като необходим компромис за възстановяване на контрола върху инфлацията. Излизащите данни за САЩ днес включват PMI при услугите и производството в 16:45. Не се очаква промяна при производството, малък ръст при услугите. Новините вероятно ще предизвикат волатилност скоро след отварянето на пазара.
Mоделът на Фед, който сравнява доходността по облигациите с доходността на акциите, показва, че акциите са най-малко привлекателни в сравнение с корпоративните и държавните облигации от 2009-2010 г. насам. Този сигнал привлича вниманието на инвеститорите, които сега ще търсят други пазари за подобна или по-добра възвръщаемост. Това се разглежда като заплаха за акциите. Част от опасенията вече са отразени в цената, но много от тях не са.
В петъчната сесия вероятно още повече инвеститори ще излязат от пазара и ще се насочат към други, по-доходоносни активи. PMI резултатите ще донесат волатилност, както и изявлениято на Пауъл в 21:00. Песимизмът на пазара ще се засили.

Varchev Absolute Trader
борсова платформа
- Търгувай над 3000 финансови инструмента: Crypto, Форекс, Акции, Индекси, Суровини, ETF-и
- Използвай платформа с директно изпращане ордерите на борсите
- Best Trading Platform - "Online Personal Wealth Awards" EU награждава Varchev Absolute Trader
- Cloud base платформа - твоят трейдинг сетъп на всяко устройство
- Traders Talk - чуй какво движи пазарите в реално време
- Market Sentiment - търгувай с настроенията на инвестиционите банки
- Top movers - най-горещите трейдове във всеки един момент
- Stocks scanner - филтрирай най-подходящите за твоя трейдинг стил пазарни инструменти
- Heat map - Търгувай в посоката на големите играчи
Прочети още:
Логнете се за да коментирате
Коментари:
Leave a comment