Когато в пазарите на акции се инвестират нови пари и взаимните фондове са лонг, а хедж фондовете са отчаяни да притежават акциите вместо да са с в шорт позиции, тогава се намираме в бичия танц, и не трябва да се притесняваме откъде идват средствата за това рали.”
Но когато на пазарите спрат да се инвестират нови пари, тогава цените на акциите се променят рязко. Това е, защото инвеститорите ще се колебаят дали да инвестират и голям част от капитала може да бъде изваден от групата на най-неатрактивните акции. Освен това този капитал вероятно ще бъде пренасочен към акции с по-атрактивни имена. „Тези ротации на капитал, представляват голям проблем ако не се влива нов капитал в сектора, защото пазарите в такива случаи стават игри с нулева стойност и точно тогава се случват големите ралита на грешните акции”
Тези „грешни акции” са тези, които сигнализират за стагнация или рецесия. Индустрии, като хранително промишлената и фармацевтичната стават новите лидери на пазарите.
„Никога не искате да видите, някои от цените на компаниите, които специализират в потребителски стоки, да се покачват рязко, защото това означава, че хората смятат, че икономиката ще се влоши или просто ще остане в лошо положение за дълъг период от време.”
Във същото време, Крамър препоръчва да се купуват акции с големи имена, чиито цени са увредени, а не компаниите.
Най-голямата грешка, която можете да направите при разпродажби на пазарите на акции е и вие да продавате когато има паника.
Според Джим Крамър, един от най-грешните митове на финансовите пазари е, че пазарът е винаги рационален. Това не е вярно.
През който и да било ден, пазарът може да изпитва силна волатилност без кой знае каква причина. Понякога акциите се покачват когато се предполага, че трябва да се понижават и понякога цели сектори се движат заради смешни причини.
„Никога не предполагай, че нещо, което се е случило, трябва да бъде смислено, защото пазарът винаги трябва да е рационален. Това са небивалици.”добави Крамър.
Понякога, движението на цените на акциите на дадена фирма нямат нищо общо с представянето на фирмата. Когато това се случва, Крамър препоръчва да се използва тази възможност, докато пазарът е още ирационален и да не се „панирате”.
Крамър добави „Запомнете, никой не е направил и цент от притеснения.”
„Най-голямата грешка, която можете да направите е да мислите, че цените на акциите отразяват истинската стойност, на която те трябва да се търгуват.”
Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.
Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.
Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.
Предупреждение за риск:
ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.