Това е списък със стратегии, използвани от различни видове търговци, за да печелят пари на пазарите.
Day trading: Дневните търговци отварят и затварят своите сделки в рамките на редовното пазарно време. Дневните търговци избягват риска от оставяне на сделка за следващия ден, и могат да се възползват само от ценови движения в рамките на деня. Те затварят позициите си до края на деня.
Scalping : Скалперите печелят чрез бързо купуване и продаване през целия търговски ден, насочени към микро печалби. Тяхната стратегия идва от тяхната скорост на изпълнение на влизане и излизане от сделките възможно най-бързо с печалба. Те търгуват на най-малката времева рамка за секунди и минути.
Swing trading: Swing търговията е спекулативна стратегия за търговия на финансовите пазари, при която търгуем актив се държи в продължение на един или повече дни с цел печалба от промени в цените. Суинг търговците използват предимно технически анализ, за да търсят възможности за търговия
Position trading: Търговците на позиции държат за продължителен период от време, търсейки пазарните цени, които в крайна сметка да се движат в тяхна полза. Средната позиция, която търговците задържат, е седмици или месеци. Те не са много активни в търговията и са склонни да правят няколко големи залога обикновено по-малко от 10 на година.
Breakout trading: Този вид търговия е когато цената се движи извън определено ниво на подкрепа или съпротива. Търговецът влиза в дълга позиция, след като цената на инструмента пробие над съпротива или влиза в къса позиция след пробив под подкрепа. … Пробиви се случват във всички видове пазарна среда
Trading a reversal: Това е, когато посоката на ценовата тенденция се е променила, от покачване до понижение или обратно. Търговците се опитват да излязат от позиции, след като има тенденции за обръщане, или ще излязат, след като видят обръщането
Trend following: Тенденционната търговия е метод за търговия, когато цената има изграден тренд и е по-вероятно да прави нови върхове , или обратно когато цената има тенденция да прави нови минимуми. В допълнение те използват пълзящи средни и технически индикатори, за да помогнат да се идентифицира посоката на тренда и потенциално да предоставят сигнали.
Futures trading: Търговците на фючърси имат свой собствен аукционен пазар, където могат да купуват и продават фючърсни договори за доставка на бъдеща дата за стоки, борсови индекси и валути . Фючърсите са договори за деривати, които заключват цените за доставка в бъдеще и се използват от спекулантите, за да се възползват от ценовите действия.
Macro trading: Макротърговците се опитват да спечелят чрез търговия въз основа на моделите в глобалните икономически данни като растеж, безработица, инфлация, лихвени проценти, промени в световната политика, политиките на правителството и централната банка, финансовите взаимоотношения между нациите и големи глобални финансови системни фактори.
Търгувай с Варчев Брокърс

Прочети още: