Доларът удължи загубите си , а доходността на облигациите продължи да се оттегля от 10-месечен връх, тъй като търговците прикриваха инвеститорското търсене на облигации и перспективата за фискални разходи.
Валутите на развиващите се пазари видяха широка подкрепа, тъй като доларът продължи да намалява. Петролът беше в ход за най-дългата си печеливша серия от почти две години.
Фючърсите на американските фондови индекси бяха скромно по-високи , след сесия, при която акциите се редуват между печалби и загуби.
Докато напредъкът по отношение на ваксината дава надежда на инвеститорите, които се стремят към икономическо възстановяване, съществуват продължителни опасения относно спекулативния излишък и пенливост, които доведоха фондовите пазари до рекордни стойности в средата на пандемия. Двама служители на Федералния резерв отблъснаха спекулациите, че централната банка скоро ще започне да ограничава програмата си за изкупуване на активи.
Във Вашингтон Камарата продължава напред с очаквания вот за импийчмънт на президента Доналд Тръмп за втори път от малко повече от година. Междувременно избраният президент Байдън ще търси сделка с републиканците по друг кръг от стимули.
Ето някои ключови събития, които предстоят:
Кристин Лагард от Европейската централна банка ще говори на онлайн конференция в сряда.
Данните за инфлацията на потребителските цени в САЩ се очаква в сряда.
Избраният президент на САЩ Джо Байдън планира да представи предложения за фискална подкрепа в четвъртък.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл участва в уеб семинар в четвъртък.
Първоначалните данни за искове за безработица в САЩ са в четвъртък.
Продажбите на дребно в САЩ, промишленото производство и потребителските настроения се очакват в петък.
Търгувай с Варчев Брокърс

Прочети още: