www.varchev.com

Защо пазарите може да продължат да се влошават

Докато инвеститорите се фокусират върху несигурността на рецесията, рисковете другаде по света могат да засегнат и американските инвеститори. Япония може най-накрая да бъде принудена да отстъпи и да позволи доходността на облигациите да се повиши, което би изсмукало обратно парите, които инвеститорите в страната бяха инвестирали в чужбина. В Европа централната банка обеща нов план за подкрепа на Италия, но сме виждали това и преди.
Почти всеки икономически резултат е вероятно да се окаже нова изненада. Ако има меко кацане, акциите трябва да се справят добре, след като скорошната паника от рецесията се обърне. Ако има рецесия, лесно може да има големи загуби.

Стратези казват, че най-лесният начин да се извлекат вероятности от движенията на цените е да се сравнят спадовете на цените със средния спад от пика до дъното на минали рецесии. Тъй като S&P 500 се понижи с малко над 20%, а средният спад през последните 11 рецесии беше 26%, това предполага, че почти 80% шанса за рецесия е оценен.

И все пак голяма част от тазгодишното разпродажба не беше свързано с риск от рецесия. За да видим това, трябва да разграничим преките и непреките ефекти, които Фед има върху цените на акциите и облигациите.

Директният ефект е да се повиши доходността на облигациите и да се намалят оценките на акции с печалби в бъдещето, което означава тези с високи оценки като Big Tech. Това, което доминираше до юни, е че доходността на облигациите се повиши и акциите на растеж се сринаха, докато евтините акции със „стойност“ бяха като цяло без посока. Изключете технологичния сектор, за да елиминирате по-голямата част от този ефект и икономически чувствителните циклични сектори на фондовия пазар имаха само леко по-слаби защитни механизми до 7 юни.

По-слабата икономика означава по-ниска инфлация, отколкото иначе, което оправдава по-ниската доходност на облигациите. Това също така удря печалбите, особено за цикличните компании.

От 7 юни “евтините” акции бяха ударени и цикличните сектори – особено петролните акции и миньорните компании – се сринаха. През последните две седмици опасенията от рецесията се проявиха и в държавните облигации, тъй като инвеститорите се обзаложиха, че Фед ще трябва да намали лихвите агресивно през следващата година. Спадът от почти половин процентен пункт в 10-годишната хазна е най-големият за такъв период от първото блокиране на пандемията. Анализаторите на Уолстрийт също се надпреварват да намалят своите прогнози за печалбите, след като пренебрегнаха рисковете от рецесията и всъщност подобриха прогнозите за печалбите през първите пет месеца на годината.

Има ясни рискове, които могат да бъдат внесени от други държави. Хедж фондовете залагат много, че Централната банка на Япония ще се откаже от контрола върху доходността на облигациите, който я предпази от затягането на глобалната парична политика и смаза йената. Ако хедж фондовете са прави – и няма нищо, което да принуди BoJ да действа – доходността на японските облигации ще скочи и крайната слабост на йената внезапно ще се обърне, разтърсвайки пазарите в световен мащаб.

Рискът от Европа е познат: политиката. Европейската централна банка действа рано, за да предотврати кризата в правителственото финансиране на Италия. Сега тя има трудната задача да убеди другите държави да приемат сделка за гарантиране на облигациите на страната, без да налагат неприемливи условия на Италия. Ако не успее да събере достатъчно пари, Италия и еврозоната може отново да изпаднат в сериозни проблеми до есента.


 Dealer Borislav Andonov

Логнете се за да коментирате

* Не се допуска груб, саркастичен и ироничен език. За такъв Admins Delеte без уведомяване.

Leave a Reply

Коментари:

Leave a comment

Varchev Absolute Trader

борсова платформа

  • Търгувай над 3000 финансови инструмента: Crypto, Форекс, Акции, Индекси, Суровини, ETF-и
  • Използвай платформа с директно изпращане ордерите на борсите
  • Best Trading Platform - "Online Personal Wealth Awards" EU награждава Varchev Absolute Trader
  • Cloud base платформа - твоят трейдинг сетъп на всяко устройство
  • Traders Talk - чуй какво движи пазарите в реално време
  • Market Sentiment - търгувай с настроенията на инвестиционите банки
  • Top movers - най-горещите трейдове във всеки един момент
  • Stocks scanner - филтрирай най-подходящите за твоя трейдинг стил пазарни инструменти
  • Heat map - Търгувай в посоката на големите играчи


Прочети още:
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс
Varchev Finance live chat
Varchev Finance live chat
*Задължителни полета
CALL NOW